4. Aktualizuj aplikacje…

Nieaktualne appy w Androidzie często bywają źródłem kłopotów z systemem. Programy, zanim trafią do sklepu, nie są tak wnikliwie weryfikowane, jak to się dzieje w przypadku iTunes. Stąd też większa liczba operacji łatania dziur już po publikacji appów. Aktualizować warto, a wręcz trzeba…

5. ..ale nie rób tego automatycznie

W większości przypadków Android dokonuje aktualizacji automatycznie, co wbrew pozorom wcale nie jest pożądane. Kiedy mamy ponad 100 aplikacji, a np. tabletu używamy co wieczór, to zamiast pracować, będziemy ciągle czekać, bo nic nie będzie działać. Nie ma się czemu dziwić – system praktycznie co chwilę musi automatycznie zaktualizować kilka programów. Rozwiązaniem okazuje się wyłączenie autoaktualizacji i uruchamianie ich ręcznie, np. raz na tydzień, kiedy nie korzystamy z urządzenia.

6. Zadbaj o wolne miejsce

Zalecenia, by zadbać o wolne miejsce na dysku i utrzymać jak najmniej zaśmieconego Androida, niełatwo wprowadzić w życie. Z pomocą na szczęście przychodzą nam programy. Cache Cleaner to app specjalizujący się w czyszczeniu pamięci podręcznej poszczególnych programów. Jest szczególnie przydatny, gdy Android komunikuje nam, że ma już zbyt mato zasobów systemowych. Uzupełnieniem tego narzędzia jest History Eraser, który czyści historię przeglądania stron WWW, aplikacji w Markecie, map. SMS-sów, a także historię wyszukiwania w YouTubie czy Google’u.

Można także sięgnąć po program l-click cleaner, dzięki któremu po jednym kliknięciu pozbędziesz się z pamięci Androida zbędnych plików tymczasowych, SMS-sów, historii przeglądania, rozmów, plików podglądu multimediów itp.

 

Część 3: 

10 sposobów na przyspieszenie Androida cz.3

Facebook Comments
 • Android

  10 sposobów na przyspieszenie Androida cz.1

  Z Androidem jest tak jak 20 lat temu z Windows. Świetnie działa, kiedy jest świeży, niezaś…
 • Android

  10 sposobów na przyspieszenie Androida cz.3

  7. Sprawdź, czy nie masz wirusa Kiedy Android zwalnia i zaczyna się zawieszać, mogą to być…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Jeden komentarz

 1. […] 1 minutę temu 10 sposobów na przyspieszenie Androida cz.2 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Profesjonalna fotografia ślubna to wspomnienia w pięknej formie

Wydawało by się, że w dobie coraz bardziej doskonałego, cyfrowego filmowania, fotografia ś…