Białko jest jednym z trzech podstawowych makroskładników tuż obok tłuszczy oraz węglowodanów. Jest to niezbędny składnik każdej dobrze zbilansowanej diety, nie tylko u osoby aktywnej sportowo, ale także i pracującej fizycznie. Sama dzienna ilość spożywanego białka powinna wynosić około 30 procent. Nieco to uproszczając: można przyjąć, że na każdy kilogram masy ciała przypada od 1 do 2 gram białka. Należy pamiętać, że proteiny to nie tylko budulec mięśni, ale również pomoc podczas redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Wynika to przede wszystkim z indeksu sytości białka, które stoi na bardzo wysokim poziomie.

Sposoby na uzupełnienie białka

Dzienne uzupełnianie białka jest kluczem do zachowania zdrowia i zadbanej sylwetki. Do najlepszych źródeł białka możemy zaliczyć przede wszystkim pierś z kurczaka, indyka, jajka, twaróg czy ser żółty. To właśnie głównie te produkty pozwalają na łatwe ”przejedzenie” odpowiedniej ilości tego makroskładnika. Również idealnym sposobem na uzupełnieni protein jest odżywka białkowa, która cieszy się szczególną sławą wśród sportowców.

Na rynku dostępnych jest wielu producentów suplementów jednakże należy ich dokładnie wybierać oraz sprawdzać. Jednym z najbardziej zaufanych jest pod tym kątem firma Olimp, której produkty stoją na najwyższym poziomie, dzięki czemu stosowanie odżywki białkowej jest w pełni bezpieczne. Najpopularniejszymi z nich jest serwatka oraz izolat. Ta pierwsza jest znacznie wolniej wchłaniana jednakże i cena jest dużo niższa, co wcale nie oznacza, że produkt jest gorszy od izolatu.

Produkty od firmy Olimp można bez najmniejszego problemu zamówić również w domu poprzez stronę internetową https://olimpsport.com/pl/produkty-42/odzywki-i-suplementy-130/odzywki-bialkowe-49.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej VIP

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Profesjonalna fotografia ślubna to wspomnienia w pięknej formie

Wydawało by się, że w dobie coraz bardziej doskonałego, cyfrowego filmowania, fotografia ś…