Przyłbica spawalnica to przedmiot, który posiadać powinien każdy spawacz. Ma ona za zadanie ochronić jego twarz oraz oczy przez promieniowaniem rentgenowskim, ultrafioletowym, a zwłaszcza przed iskrami. Okazuje się, że na rynku znaleźć można efektowne przyłbice w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Po co używane są przyłbice spawalnicze? Czym się wyróżniają?

Zastosowanie przyłbicy spawalniczej

 

Zawód spawacza nie jest łatwy i wiąże się z szeregiem zagrożeń, przede wszystkim zdrowotnych. W trakcie pracy na taką osobę oddziaływać niekorzystnie mogą dymy spawalnicze, które wydzielane zostają bardzo często. Niewygodna pozycja w czasie wykonywania zadań sprawia, że spawacz może skarżyć się także na bóle nóg, rąk i pleców. Ogromnym zagrożeniem w tym przypadku są również rozgrzane, odpryskujące kawałki metalu, które mogą wpaść do oka, poparzyć skórę, a nawet doprowadzić do utraty wzroku. Negatywnie oddziałują też promieniowania rentgenowskie i ultrafioletowe, dlatego w pracy spawacza powinno używać się przyłbic spawalniczych. Bez tego produktu lepiej nie rozpoczynać pracy, aby nie narażać swojego zdrowia i bezpieczeństwa.

Jakie rodzaje przyłbic są najbardziej popularne?

Przyłbice to przedmioty, które podzielić można na automatyczne oraz pasywne. Te pierwsze posiadają filtr z regulacją przyciemnienia w trakcie spawania. Cechują się zaawansowaną technologią i skutecznie chronią przez szkodliwym promieniowaniem. Modele te są nieco droższe, ale znacząco wpływają na komfort pracy i wygodę spawacza.

Pasywne rodzaje przyłbic mają szkło barwione, które posiada dobrany poziom przyciemnienia. Modele te zakładane są na głowę oraz opuszczane przed zajarzeniem łuku. Odznaczają się niewielkim kosztem zakupu, jednakże spawacze mogą odczuwać utrudnienie w czasie pracy, gdyż konieczne jest podnoszenie i zakładania przyłbicy, aby sprawdzić efekty pracy.

Przyłbice spawalnicze są innowacyjnymi przedmiotami, które stanowią niezbędny element wyposażenia stroju roboczego spawacza.

 

Sprzęt spawalniczy można obejrzeć w ofercie firmy: https://www.deltatechnika.pl/

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Kilka słów o ubieraniu noworodka

  Narodziny dziecka zawsze wywołują silne emocje, wśród których ogromna radość przeplata się…
 • Autoskup aut – zalety i wady

  „Skup aut za gotówkę”, „Kupimy każde auto za gotówkę”, ulotki z taką treścią znalazł choć …
 • Księgowość to konieczność

  Księgowość to podstawa działania, jest ona konieczna w każdej firmie. Księgowy Holandia je…
Załaduj więcej Redaktor
 • Autoskup aut – zalety i wady

  „Skup aut za gotówkę”, „Kupimy każde auto za gotówkę”, ulotki z taką treścią znalazł choć …
 • Najważniejsze parametry osuszaczy powietrza

  Decydując się na osuszacze powietrza należy zwracać uwagę na minimum kilka kwestii. Jest t…
 • Żurawie warsztatowe

  Prowadzenie specjalistycznego warsztatu wymaga zastosowania sprzętu, który będzie w stanie…
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Kilka słów o ubieraniu noworodka

Narodziny dziecka zawsze wywołują silne emocje, wśród których ogromna radość przeplata się…