Przyłbica spawalnica to przedmiot, który posiadać powinien każdy spawacz. Ma ona za zadanie ochronić jego twarz oraz oczy przez promieniowaniem rentgenowskim, ultrafioletowym, a zwłaszcza przed iskrami. Okazuje się, że na rynku znaleźć można efektowne przyłbice w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Po co używane są przyłbice spawalnicze? Czym się wyróżniają?

Zastosowanie przyłbicy spawalniczej

 

Zawód spawacza nie jest łatwy i wiąże się z szeregiem zagrożeń, przede wszystkim zdrowotnych. W trakcie pracy na taką osobę oddziaływać niekorzystnie mogą dymy spawalnicze, które wydzielane zostają bardzo często. Niewygodna pozycja w czasie wykonywania zadań sprawia, że spawacz może skarżyć się także na bóle nóg, rąk i pleców. Ogromnym zagrożeniem w tym przypadku są również rozgrzane, odpryskujące kawałki metalu, które mogą wpaść do oka, poparzyć skórę, a nawet doprowadzić do utraty wzroku. Negatywnie oddziałują też promieniowania rentgenowskie i ultrafioletowe, dlatego w pracy spawacza powinno używać się przyłbic spawalniczych. Bez tego produktu lepiej nie rozpoczynać pracy, aby nie narażać swojego zdrowia i bezpieczeństwa.

Jakie rodzaje przyłbic są najbardziej popularne?

Przyłbice to przedmioty, które podzielić można na automatyczne oraz pasywne. Te pierwsze posiadają filtr z regulacją przyciemnienia w trakcie spawania. Cechują się zaawansowaną technologią i skutecznie chronią przez szkodliwym promieniowaniem. Modele te są nieco droższe, ale znacząco wpływają na komfort pracy i wygodę spawacza.

Pasywne rodzaje przyłbic mają szkło barwione, które posiada dobrany poziom przyciemnienia. Modele te zakładane są na głowę oraz opuszczane przed zajarzeniem łuku. Odznaczają się niewielkim kosztem zakupu, jednakże spawacze mogą odczuwać utrudnienie w czasie pracy, gdyż konieczne jest podnoszenie i zakładania przyłbicy, aby sprawdzić efekty pracy.

Przyłbice spawalnicze są innowacyjnymi przedmiotami, które stanowią niezbędny element wyposażenia stroju roboczego spawacza.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak oraz czym najlepiej myć panele?

Panele to rodzaj podłogi bardzo popularny. Nie da się ukryć, że coraz częściej kładziemy p…