Aktualnie nie brakuje osób, które zmagają się właśnie z tą przypadłością. Czym właściwie jest jednak przeziębienie? Co stosować, kiedy borykamy się z tym konkretnym problemem?

Czym jest przeziębienie?

W błędzie są osoby, które uważają, że przeziębienie i grypa to dokładnie jedno i to samo… Często te pojęcia są stosowane zamiennie. Tak naprawdę to zaś różne choroby, chociaż mają rzecz jasna zbliżone symptomy. Warto zauważyć, że przeziębienie powstaje na skutek zarażenia, od innej osoby chorej, poprzez drogę kropelkową. Jakie części ciała są najczęściej atakowane? To w głównej mierze gardło, nos i zatoki. Nic zatem dziwnego, że osoby przeziębione narzekają na rozmaite objawy związane z tymi konkretnymi obszarami. Tej chorobie sprzyjają na pewno nagłe zmiany temperatury, które wywołują zmiany w błonie śluzowej. Jest ona zaś wtedy bardziej podatna na „ataki” ze strony wirusów. Jak długo trwa przeziębienie? Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi. Niemniej jednak przeważnie objawy ustępują po około 7 dniach. Dużo tutaj jednak zależy od skali problemu oraz samego pacjenta. Ważne jest, by zostać w domu, przyjmować odpowiednie preparaty na przeziębienie itd. Istotne jest też, aby unikać wysiłku fizycznego i stosowanie się do zasad higieny.

Na początek preparaty bez recepty

Zazwyczaj przeziębienie przebiega dość łagodnie. Trzeba jednak zadbać o stosowne medykamenty, które można otrzymać w aptekach nawet bez recepty. Jakie preparaty na przeziębienie warto stosować? Dużo tutaj zależy od objawów konkretnego pacjenta. Zazwyczaj jest to katar i suchość w nosie, ból gardła, czasami do tego dochodzi kaszel i gorączka. Należy zdecydować się zatem na takie leki, które pomogą na konkretną dolegliwość. Doskwiera Ci uporczywy ból gardła? W takim razie zdecyduj się na tabletki do ssania, które powinny być wystarczające itd. Warto w tym aspekcie skorzystać z pomocy doświadczonego farmaceuty. Można też udać się do swojego lekarza rodzinnego. Szczególnie, jeśli objawy po kilku dniach nie będą ustępować.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej VIP

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Buty modne czy wygodne?

Buty nieodzownym elementem garderoby Buty ze względu na pełnioną funkcję, stanowią niezbęd…