Dlaczego furtka jest taka ważna? Jest ona zwieńczeniem ogrodzenia, dlatego powinna być do niego idealnie dopasowana pod względem designu. Jest to również pewnego rodzaju wizytówka naszej całej nieruchomości. Nie należy jednak dobierać jej jedynie pod względem wyglądu. Bardzo ważna jest również funkcjonalność oraz solidność. Wszyscy domownicy korzystają z niej codziennie, dlatego musi być komfortowa, praktyczna i na tyle wytrzymała, abyśmy nie musieli jej wymieniać co kilka lat.

O wiele prościej będzie dopasować furtkę do klasycznego wystroju niż do nowoczesnego. Jeśli jednak uda nam się wybrać coś w podobnym designie, to bardzo często nie pasuje ona pod względem mocowań, a i jakość pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu najlepiej jest wybierać cały komplet ogrodzeniowy, który posiada dedykowane bramy oraz furtki. Istnieje wtedy większe prawdopodobieństwo, że jeśli będziemy musieli wymienić któryś element (bramy i furtki najszybciej się zużywają), to będzie można go dostać bez żadnych problemów bezpośrednio u producenta. W tym przypadku idealnie sprawdzą się furtki Bydgoszcz, które gwarantują najlepszą jakość i szeroką ofertę.

Podczas projektowania wejścia na teren naszej nieruchomości, powinniśmy wziąć pod uwagę wysokość furtki, która powinna być spasowana z ogrodzeniem. Dlaczego o tym wspominam? O ile sam element ogrodzenia może się zgadzać pod względem wymiarów, to trzeba wziąć pod uwagę np. wysokość podmurówki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Przede wszystkim na kierunek otwierania. Przepisy wyraźnie mówią, że furtka musi otwierać się do wewnątrz. Pod względem ergonomicznym, furtki powinny otwierać się w prawą stronę, jednakże wszystko zależy oczywiście od własnych preferencji i specyfiki posiadłości. Jeśli zależny nam na wieloletnim użytkowaniu, powinniśmy również zadbać o antykorozyjną powłokę.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Gdzie wstawić pufy?

    Pufy dawniej były bardzo popularne w wielu domach. Siadało się przy nich do kawy, służyły …
  • Kurs angielskiego Wrocław

    Nowe wymagania językowe na rynku pracy W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskieg…
  • Wyszukiwanie wycieków samochodowych

    Jeżeli w pojeździe istnieje podejrzenie wycieku płynów „ustrojowych”, poparte …
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gdzie wstawić pufy?

Pufy dawniej były bardzo popularne w wielu domach. Siadało się przy nich do kawy, służyły …