Zawód tłumacza staje się coraz bardziej popularny. Nie dotyczy on tylko języka angielskiego, chińskiego czy rosyjskiego. Często spotyka się osoby, które szukają kogoś, kto zna chociażby język niemiecki. Tłumacz to zawód przyszłościowy. Co więc zrobić, by nim zostać? Jaką szkołę skończyć? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Kim jest tłumacz

Osobę, która chce zostać tłumaczem czeka wiele wyzwań. Musi on nie tylko język mówiony. Często zajmuje się on przekładami książek lub dokumentów. W zależności od zapotrzebowania i wymagań klienta lub firmy potrzebny jest inny rodzaj umiejętności. Istnieje tam wiele specjalizacji, na przykład:

 • tłumacz przysięgły,
 • tłumacz specjalistyczny,
 • tłumacz ustny,
 • tłumacz audiowizualny.
 • tłumacz literacki.

Jak zostać tłumaczem?

Najważniejszym punktem jest miłość do języków obcych. Od tego wszystko się zaczyna. Ważne, by perfekcyjnie znać co najmniej dwa języki – swój oraz na przykład angielski lub niemiecki. Ważne też, by mieć pojęcie na temat kontekstów kulturowych oraz zwyczajów mieszkańców danego kraju. Często potrzebne jest również wykształcenie kierunkowe. Studia filologiczne i lingwistyczne ułatwiają zdobycie pracy w tym zawodzie, gdyż podczas jego przebiegu zdobywa się odpowiednie kompetencje. Jednakże zdarzają się osoby, które zostają tłumaczami bez ukończenia studiów kierunkowych. Lepiej jednak jest zdobyć odpowiednie wykształcenie i doświadczenie.

Ciekawym wyborem jest tłumacz niemieckiego. Szczecin to miasto, w którym można taką osobę znaleźć, zatrudnić i poprosić o pomoc. Samemu również można nim zostać.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Bądź widoczny

  Pozycjonowanie to dzisiaj must-have każdej strony w sieci, które zależy na pozyskiwaniu kl…
 • Jak wybrać dobre biuro podatkowe?

  Rozliczenie podatków, zwłaszcza kiedy prowadzi się własną firmę, często nie jest łatwe. Zd…
 • Księgowość to konieczność

  Księgowość to podstawa działania, jest ona konieczna w każdej firmie. Księgowy Holandia je…
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy pomoc drogowa jest pojazdem uprzywilejowanym ?

Przedsiębiorstwo świadczące usługi z zakresu pomocy drogowej jest bez wątpienia podmiotem …