Urządzanie swojego mieszkania, czy też domu, dla wielu osób stanowi nie lada wyzwanie. Dobór odpowiednich mebli, aranżacja poszczególnych pomieszczeń i stworzenie wnętrza z charakterem może być problematyczne. Na ryku dostępne są różnorodne formuły mebli i ich style. Bez względu na to, czy chcemy zakupić lampy do salonu, czy meble na wymiar, wybór powinien być przemyślany i napawać optymizmem. Czy jednak zakup mebli na wymiar jest opłacalny?

Czy warto kupić meble na wymiar w kuchni?

Dobór idealnych mebli nie musi być trudny. Wystarczy zaufać specjalistom, którzy stworzą meble dostosowane do naszych potrzeb oraz charakteru domu. Jakie są wady i zalety kupna mebli na wymiar w kuchni?

meble kuchenne
meble kuchenne

Długi czas oczekiwania

Kuchnia na wymiar wymaga czasu. Twórcy muszą dokładnie wszystko wymierzyć oraz wykonać fronty, zawiasy oraz montaż. Wszystko to trwa często bardzo długo. W przypadku zakupu gotowej kuchni ten problem znika, gdyż wystarczy oczekiwać jedynie transportu kuchni ze sklepu do 3 dni roboczych. Meble na wymiar do kuchni to zły pomysł dla ludzi niecierpliwych.

Nieco wyższa cena

Indywidualny projekt związany jest z koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów. Architekt lub projektant obecnie bardzo ceni jakość i ilość swojej pracy, dlatego zakup kuchni na wymiar może być nawet kilkukrotnie droższy, niż gotowej kuchni. Warto więc liczyć się z kosztami w przypadku ograniczonych możliwości finansowych.

Dopasowanie do potrzeb klienta

Największą zaletą zakupu kuchni na wymiar jest fakt, iż może być ona dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Nie ma w tym przypadku żadnych wątpliwości co to tego, że w wielu przypadkach gotowy projekt dostępny w sklepie zmusza do dostosowania się do poszczególnych szafek oraz szuflad. Często taka kuchnia wygląda na niedopasowaną, a jej użytkowanie związane jest z licznymi problemami, gdyż ilość szafek jest często zbyt mała, a głębokość komór nie pozwala na przechowywanie wielu rzeczy. W przypadku zakupu kuchni na wymiar to klient określa jakiej ilości i rodzaju szafek potrzebuje. Co ciekawe, w przypadku kuchni narożnej, boki mogą zostać wykorzystane na przetrzymywanie garnków i dużych pojemników, dzięki czemu w mniejszych szafkach robi się automatycznie więcej miejsca.

Idealne proporcje

Kuchnia tworzona na wymiar ma idealne proporcje dostosowane do wielkości pomieszczenia oraz sąsiadujących pokoi. Nie ma tutaj żadnych zbędnych elementów, wystających powierzchni oraz przykrych sytuacji w trakcie użytkowania, takich jak niefunkcjonalność oraz zła jakość.

Wymarzony wygląd

Klienci w przypadku podjęcia decyzji o zakupie kuchni na wymiar, mogą wybrać kolor frontów, blatów, a nawet uchwytów do szafek.  Wszystko jak w magazynie wnętrzarskim!

Podsumowanie

Wybór mebli, bez względu na to, czy są to lampy do salonu, czy meble na wymiar, powinien być przemyślany i dopracowany. Jak widać, zakup mebli na wymiar do kuchni ma wiele zalet, a jedynym minusem jest nieco wyższa ich cena oraz konieczność oczekiwania na jej stworzenie i zamontowanie. To propozycja dla osób cierpliwych i wymagających.

Facebook Comments
  • Lofty – jakie meble będą odpowiednie?

    Lofty – jakie meble będą odpowiednie? Planujecie w niedługim czasie kupić meble loft…
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym charakteryzują się kompresory tłokowe?

Nie da się ukryć, że kompresor znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Używa się …