Dom Porady Czym jest medycyna pracy?

Czym jest medycyna pracy?

2 min odczyt
0
0
135

Większość osób medycynę pracy kojarzy jedynie z wystawianiem zaświadczenia, pozwalającym na rozpoczęcie pracy w danym miejscu. Zwykłe, rutynowe badania, które należy przejść przed rozpoczęciem pracy i powtarzać je co jakiś czas. Jest to nieco błędny obraz tego specjalisty, gdyż ma on znacznie większy zakres zadań, które na co dzień realizuje.

Medycyna pracy Bydgoszcz nie tylko ocenia ogólny stan zdrowia, ale również określać naszą zdolność do wykonywania danych czynności. Jest to niezwykle trudne zadanie, gdyż czynników jest naprawdę wiele. Przede wszystkim należy określić jakie jest ryzyko zawodowe i na tej podstawie wypunktować elementy, pod kątem których będziemy badani. Lekarz ma wykazać czy istniejące warunki w miejscu zatrudnienia są niebezpieczne dla naszego zdrowia i czy mogą stanowić dla nas zagrożenie. Jeśli praca jest w specyficznych warunkach, lekarz ma za zadanie określić czy przy odpowiednich zabezpieczeniach sobie w nich poradzimy.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy czym jest tak naprawdę medycyna pracy i do jak wielu czynników się sprowadza. Przed wizytą warto dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, aby nie być zdziwionym ewentualnymi pytaniami.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rzeczy, które należy rozważyć przed usunięciem tatuażu

Coraz popularniejsze jest usuwanie tatuaży. Ludzie mogą to rozważyć, gdy uważają, że mają …