Dioptromierz to bardzo specjalistyczne urządzenie okulistycznej, ponieważ pozwala na wykonanie pomiaru mocy rogówkowej. Wynik takiego badania jest niezwykle precyzyjny, nie wprowadza w błąd, dając podstawy do wyciągania daleko idących wniosków. Dioptromierze są w stanie wykryć wszelkie zaburzenia związane ze zmianami w sile refrakcji badanej soczewki. Jeśli takie zmiany zachodzą badający dowie się o tym natychmiastowo.

Dioptromierz
Dioptromierz

Dioptromierze – jak działają?

Dioptromierze są bardzo funkcjonalnymi przyrządami, ponieważ są w stanie:

  • zbadać rozstaw źrenic,
  • sprawdzić przenikanie promieni UV przez soczewkę,
  • zmieniać tryb realizowanego pomiaru w związku z wykryciem soczewki progresywnej.

Unit okulistyczny wykonuje bardzo dokładne pomiary wszelkich układów optycznych, ale też soczewek kontaktowych i badanych okularów. Wszystko zależy od tego, jakie konkretnie przedmioty są w danym momencie badane. Dioptromierze zapewniają zainteresowanym bardzo przejrzyste wyniki. W ten sposób można zbadać pomiar mocy soczewki czołowej. Oczywiście jest to bardzo ważne np. wtedy, gdy dobiera się takie soczewki do indywidualnego pacjenta. Dzięki temu ma on pewność, iż specjalista dobierze mu zdecydowanie najlepsze, które doprowadzą do tego, iż jego wzrok ulegnie gwałtownej poprawie. Dioptromierze są w stanie mierzyć zdolność skupiającą poszczególnych układów optycznych.

Dlaczego warto korzystać z dioptromierzy?

Regularne korzystanie z dioptromierzy ma swoje zalety, ponieważ tym samym nieprawidłowo działające układy optyczne nie trafiają do użytku publicznego. Zadaniem specjalistów jest to, aby oddzielić soczewki i okulary dobrej jakości od tych, które nie funkcjonują tak jak powinny. Taki sprzęt optyczny jest często wykorzystywany nie tylko przez producentów soczewek, ale też w różnych zakładach szlifierskich. Zainteresowani mogą wybrać dla siebie zróżnicowane modele, zależnie od badanych układów. Z ich pomocą można bez problemów mierzyć soczewki o bardzo niskiej wartości, jednocześnie nie musząc stosować kompensaty pomiaru.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym charakteryzują się kompresory tłokowe?

Nie da się ukryć, że kompresor znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Używa się …