Dom Porady Dlaczego warto zakupić obuwie medyczne?

Dlaczego warto zakupić obuwie medyczne?

5 min odczyt
0
0
201

Dlaczego warto zakupić obuwie medyczne?

Zdrowie i komfort

Często stawiamy pytanie: jakie buty są odpowiednie do pracy? Odpowiedź brzmi: buty medyczne. Dobór odpowiedniego dla nas obuwia nie może być dyktowany tylko i wyłącznie kategoriami estetycznymi. Wiele osób, a zwłaszcza kobiet zwraca wyłącznie uwagę na wygląd obuwia. Jest to bardzo duży błąd. Dobierając obuwie na podstawie tego kryterium kładziemy na szali możliwość otarć, a co najważniejsze nasze zdrowie. Buty, które są źle dobrane maja negatywny wpływ na kręgosłup, stawy biodrowe i kolanowe. Mogą być także przyczyną płaskostopia. Jak zatem wybrać dobre buty? Czym się kierować przy ich doborze? Kilka podpowiedzi poniżej.

Sklep medyczny
Sklep medyczny

Najważniejsza jest wygoda

Przy zakupie odpowiednich butów warto pokierować się kilkoma rzeczami. Po pierwsze materiał. Godne polecenia są buty, które zostały wykonane ze skór naturalnych. Skóry naturalne są oddychające oraz dopasowujące się do kształtu stopy. Kolejną wytyczną jest kształt. Najlepiej zrezygnować z modnych i szpiczastych czubków, a zainwestować w takie, które będą wyglądem przypominać naturalny kształt naszych stóp. Kolejną niezmiernie ważną rzeczą jest podeszwa. Podeszwa wygodnego buta powinna być płaska lub niezbyt wysoka. Obowiązkowo musi być miękka oraz wyginająca się w czasie chodzenia. Wspaniała cechą jest antypoślizgowość. W niektórych sytuacjach warto zdecydować się na obuwie posiadające właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybiczne. Ostatnią bardzo ważną rzeczą jest wkładka. Musi ona być odpowiednio wyprofilowana.

Buty dobre do pracy

Jeżeli podczas wieczornych wyjść decydujemy się tylko i wyłącznie na szpilki oraz nie bierzemy pod uwagę żadnego innego obuwia. Jeżeli żadna siła nie zmusi nas do pójścia na spacer w butach innych niż te, które posiadają ostry szpic. Jeżeli nie jesteśmy w stanie pokazać się na mieście w innych butach niż te które stanowią ostatni krzyk mody.  To w takich sytuacjach warto przemyśleć ile czasu w naszej pracy spędzamy na nogach? Jeżeli stoimy i chodzimy dużo to warto byśmy się zdecydowali na zdrowotne obuwie zamienne. Medyczne buty możemy zostawić w miejscu pracy po zakończeniu wykonywania naszych obowiązków zawodowych. Nasze zdrowie na pewno na tym pozytywnie skorzysta.

Osobom, które chciałaby o siebie zadbać warto polecić Polski Sklep Medyczny: https://medyczny-rzeszow.pl/

W ich ofercie znajdziemy buty zapewniające właściwe ułożenie stopy. Zaprojektowane są one z myślą przede wszystkim o osobach, które dużo czasu spędzą na nogach. Wykonane są z oddychającej skóry naturalnej, posiadają profilowaną wkładkę oraz antypoślizgową podeszwą. Inwestycja w zdrowie to inwestycja, która się opłaca.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Praca za granicą w roku 2019 – czy warto?

Polacy nieustannie myślą o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu pracy pomimo zapewnień pols…