Pufy dawniej były bardzo popularne w wielu domach. Siadało się przy nich do kawy, służyły też członkom rodziny do wspólnych rozmów, czy oglądania telewizji. Później co prawda nieco wyszły z mody, ale od kilku lat wraca ona ze zdwojoną siłą. Dlaczego pufy są tak popularne ? Można tu przede wszystkim wspomnieć o ich funkcjonalności. Łączą w sobie cechy taboretu i wygodnego siedzenia, a ich przenoszenie z miejsca na miejsce jest niezwykle łatwe nawet dla dziecka. Nie można także zapomnieć o pufy design. Jest on niezwykle elegancki i w niczym nie przypomina pufy design z lat 90-tych. Smukłe kształty i elegancka sylwetka to cechy dzisiejszych pufy design. Projektanci dzisiejszych puf bardzo się starają, by pasowały one do każdego modernistycznego wnętrza.

Gdzie wstawić pufę ?

Pufy doskonale sprawdzą się przede wszystkim w salonie. W razie wizyty niespodziewanych gości od razu mamy możliwość zaoferowania im siedzącego miejsca. Dobrze będą pasować też do pokoju dziecięcego, gdzie przecież mali ludzie nie mogą usiedzieć w jednym miejscu zbyt długo, a taka pufa będzie dla nich idealna.

Alternatywy dla pufy

Jako alternatywę można zastosować w swoim domu na przykład taborety. Trzeba jednak pamiętać, że nie będą one już tak wygodne jak pufy, a poza tym, w przeciwieństwie do niektórych z nich – nie posiadają kółek. Są jednak wyższe, dlatego lepiej sprawdzą się w kuchni, czy jadalni. Gorzej natomiast spełniać będą swoją rolę w salonie, gdzie na co dzień potrzebujemy zdecydowanie większego komfortu.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ludzie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wciągarka do zastosowań biznesowych – jak wybrać wciągarkę do pracy? Część II

Tak jak wspomniano w części pierwszej, najważniejszym pytaniem w zakresie wyboru wciągarki…