Stosowanie gliceryny paszowej na gospodarstwach rolnych jest coraz bardziej powszechnym procesem. Tyczy się to przede wszystkim hodowli krów mlecznych. Gliceryna jest idealnym dodatkiem do pasz, ponieważ zwiększa w nich koncentrację energii. Dzięki temu zainteresowani mają stuprocentową pewność tego, że nie oddziałują negatywnie na swoje zwierzęta i nie wpływają źle na ich zdrowie oraz funkcjonowanie. Zapobiega się w ten sposób ketozie.

Gliceryna paszowa – jakimi zaletami się charakteryzuje?

Gliceryna paszowa charakteryzuje się kilkoma istotnymi zaletami. To dodatek energetyczny, stosowany zwłaszcza w przypadku kiszonek, które nie mają w sobie zbyt dużych pokładów skrobi. Dodatkowo jest idealnym wyborem w przypadku nadmiaru włókna w codziennej dawce. Pasza dla zwierząt poprawia także swoją smakowość, więc właściciele gospodarstw rolnych mogą mieć pewność, że ich krowy mleczne będą się prawidłowo odżywiały, a co za tym idzie nie będzie żadnych zaburzeń w dostawie świeżego mleka. Gliceryna nadaje paszom słodkiego smaku. Glicerynę należy jednak podawać w odpowiednich ilościach, dostosowując się do ulotek, które są do niej dołączane.

Gliceryna paszowa – kiedy powinna być stosowana?

Gliceryna paszowa powinna być stosowana przede wszystkim w okresie wycieleniowym. Podawanie jej można kontynuować również w przypadku niskiego poboru paszy, co właściciel gospodarstwa rolnego może zauważyć podczas codziennych obchodów. Dzięki glicerynie paszowej proces odżywiania własnych krów mlecznych nie będzie w żadnym stopniu zaburzony, a przy okazji będzie miało się pewność tego, że składniki odżywcze dostarczane krowom będą najwyższej jakości i im nie zaszkodzą. Dzienna dawka gliceryny paszowej powinna wynosić około 200-250 g na dzień. Produkt jest całkowicie bezpieczny w stosowaniu, a ponadto posiada wszelkie certyfikaty jakości. Atutem jest również to, że nie zawiera w sobie żadnych niebezpiecznych konserwantów oraz substancji, które są genetycznie modyfikowane. Warto więc stosować go na terenie swoich gospodarstw rolnych.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ludzie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza kosztów: porównanie długoterminowych kosztów wypożyczenia vs. zakupu sprzętu budowlanego

Decyzja między wypożyczeniem a zakupem sprzętu budowlanego może mieć długofalowe skutki fi…