Panele to rodzaj podłogi bardzo popularny. Nie da się ukryć, że coraz częściej kładziemy panele w większości pomieszczeń w naszym mieszkaniu czy też domu. Ich położenie nie jest skomplikowane, a ich cena jest przystępna. Nic dziwnego, że decydujemy się na ten rodzaj podłogi. Jednocześnie powinniśmy się dowiedzieć jak najlepiej myć panele, aby nie powstawały nieestetyczne smugi.

Od czego zacząć?

Bardzo często popełnianym problemem jest użycie nadmiaru wody oraz nadmiaru detergentów do mycia paneli. Panele tego nie tolerują. Co więcej nawet może dojść do powstawania nieestetycznych wybrzuszeń. Zatem musimy postępować ostrożnie z ilością wody oraz ilością środków myjących.

Panele podłogowe
Panele podłogowe

Zawsze mycie paneli rozpoczynamy od dokładnego odkurzania. Nie powinniśmy myć paneli, na których mamy widoczną grubą warstwę kurzu. Używamy do tego oczywiście odkurzacza. Jeśli obawiamy się zarysowań, to używajmy miękką szczotkę, która najczęściej jest w zestawie.

Specjalny sprzęt lub domowe sposoby

Do czyszczenia paneli można użyć mopa parowego. Kiedyś mop parowy był dużym wydatkiem. Obecnie jego cena jest bardzo obiecująca. Co jak co, ale możemy go już kupić za kilkaset złotych. Znajdziemy oczywiście zarówno modele tańsze, jak i także droższe. Decyzja należy do nas, który wybierzemy. Oczywiście mając panele nie musimy  od razu kupować mopa parowego.

Panele możemy śmiało wyczyścić przy użyciu domowych metod. Chyba najlepszą z możliwych jest użycie po prostu uniwersalnego octu. Odpowiedni roztwór octu z wodą naprawdę oczyszcza wszelkie powstałe zanieczyszczenia. Ocet jest tani, a więc jego użycie jest dużo bardziej korzystne pod względem cenowym od niejednokrotnie bardzo drogich środków czyszczących. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.

Możemy śmiało przetestować różne techniki dbania o czystość naszych paneli. W ten sposób dowiemy się, która metoda odpowiada nam najbardziej oraz która metoda rzeczywiście przynosi satysfakcjonujące efekty. Śmiało możemy zabierać się do sprzątania.

Autor: Osuszanie mieszkań – Tech Nob

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co warto wiedzieć o gładzi gipsowej?

To rozwiązanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie gładzie gipsowe są najbar…