Otwierając nowe biuro rachunkowe potrzebujemy pierwszych klientów. Jednak klienci nie zjawią się sami, trzeba o nich zawalczyć. Sposobów na pozyskanie klienta jest kilka, każdy ma swoje wady i zalety. Jednak wiadomo, że marketing jest kluczowy dla działania każdego biznesu.

Reklama w internecie

W XXI wieku internet jest potęgą, z której korzysta każdy. Nie ma już osób, które nie posiadają dostępu do internetu, a przynajmniej nie w grupie wiekowej, która nas będzie interesować najbardziej. To właśnie w sieci nasi potencjalni klienci rozpoczynają poszukiwania interesujących ich usług. Właśnie dlatego biuro rachunkowe powinno założyć przejrzystą i nowoczesną stronę www. Strona powinna być dostosowana do różnych urządzeń np. laptopów, tabletów, a także smartphonów. Warto zawrzeć na niej informacje o naszym biurze, a także dane kontaktowe i oferowane przez nas usługi. Jeśli mamy już jakiś klientów, możemy ich poprosić o wystawienie referencji, aby nasze biuro było zdecydowanie bardziej wiarygodne. Ludzie często sprawdzają opinie innych osób na temat biznesów, w naszym przypadku jest tak samo.

Pozycjonowanie strony www

Warto także zainwestować w pozycjonowanie naszej strony tak, aby wyświetlała się na pierwszej karcie w wynikach wyszukiwania google. Sama dobrze wyglądająca strona to nie wszystko, ponieważ nasi klienci najpierw muszą ją odnaleźć. Dzięki pozycjonowaniu witryna pokazuje się wyżej w wynikach wyszukiwania i dzięki temu więcej osób na nią trafia. Powinniśmy pamiętać, żeby ustawić odpowiednie hasła, dla których nasza strona będzie pozycjonowania. Np przy haśle „biuro rachunkowe Łódź” będzie zdecydowanie łatwiej uzyskać wyższą pozycję, niż dla takiego samego hasła bez nazwy miasta – dlaczego? Ponieważ ilość konkurentów jest mniejsza.

Marketing szeptany

Jeśli mamy klientów, którzy są zadowoleni z naszych usług, możemy ich poprosić, żeby polecali nasze usługi znajomym. Jest to tzw. marketing szeptany, który przynosi duże efekty, ponieważ ludzie chętniej korzystają z usług poleconych przez osoby, którym ufają.

 

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Specjaliści przygotują projekt studni

  Studnie kopane lub wiercone to częsta usługa Wydawałoby się, że nikt już dzisiaj nie wierc…
 • Jak produkowany jest pellet?

  Pellet to popularne paliwo wykorzystywane w specjalnych kominkach i innych rodzajach insta…
 • Gdzie wstawić pufy?

  Pufy dawniej były bardzo popularne w wielu domach. Siadało się przy nich do kawy, służyły …
Załaduj więcej Redaktor
 • Księgowość to konieczność

  Księgowość to podstawa działania, jest ona konieczna w każdej firmie. Księgowy Holandia je…
 • Marketing medyczny ma wiele zalet

  Nie ulega wątpliwości, że marketing medyczny jest opcją która ma nie tylko wiele zalet i d…
 • Turystyczne ubezpieczenia grupowe

  Turystyczne ubezpieczenia grupowe obejmują każdy typ podróży. Przewidziane są przede wszys…
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Specjaliści przygotują projekt studni

Studnie kopane lub wiercone to częsta usługa Wydawałoby się, że nikt już dzisiaj nie wierc…