Rozliczenie podatków, zwłaszcza kiedy prowadzi się własną firmę, często nie jest łatwe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalisty w tym zakresie, niż podatki rozliczać samemu. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystkie deklaracje podatkowe sporządzone zostaną w sposób prawidłowy. Na rynku funkcjonuje wiele biuro podatkowych. W samej Łodzi jest ich kilka. Czym zatem kierować się przy wyborze tego konkretnego?

Kwalifikacje biura podatkowego

Wybierając biuro podatkowe w pierwszej kolejności sprawdzić należy czy posiada ono potrzebne kwalifikacje. Od kilku lat nie ma już wymogu posiada certyfikatu księgowego wydawanego przez Ministerstwo Finansów. Warto jednak sprawdzić czy biuro podatkowe taki certyfikat posiada i wybrać właśnie takie biuro. Dodatkowo sprawdzić należy czy biuro podatkowe zatrudnia specjalistów posiadających licencje doradców podatkowych.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Drugie ważne kryterium dotyczy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Każde biuro podatkowe musi posiadać polisę OC. Współpraca z takim biurem jest wówczas bezpieczna. W przypadku popełnienia przez pracownika biura podatkowego pomyłki, która wiązać może się z karą nałożoną przez Urząd Skarbowy, to kara ta zostanie opłacona właśnie z polisy ubezpieczeniowej biura podatkowego.

Opinie i referencje

Nie bez znaczenia są także opinie i referencje, którymi biuro podatkowe może się pochwalić. Wiele opinii znaleźć można po prostu w internecie. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać choćby „biura podatkowe Łódź opinie„. Jeśli chodzi o referencje to często biura podatkowe umieszczają je na swojej stronie internetowej. Wiele referencji od różnych klientów świadczy o tym, że biuro realizuje swoje usługi z zachowaniem wysokiej jakości.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rozwód a mieszkanie: Kwestie podziału nieruchomości po rozstaniu

Wprowadzenie Rozwód to nie tylko koniec małżeństwa, ale również rozstanie się z wspólnym m…