Kierowcy, którzy posiadają opony sezonowe, co kilka miesięcy stoją przed koniecznością wymiany gum. Nie jest to jednak takie proste. Podczas wymiany ogumienia trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dobrze wybrane opony gwarantują bezpieczną i szybką jazdę. Wulkanizacja Kraków oferuje realizację wszelkich usług związanych z wulkanizacją, naprawą i wymianą opon.

Wybór opon letnich – na co zwrócić uwagę?

W pierwszej kolejności trzeba podjąć decyzję, czy lepiej będzie wybrać opony nowe czy egzemplarze używane. Warto zaznaczyć, że ceny nowych opon nie są tak wysokie, żeby opłacało się ryzykowanie i kupowanie opon używanych, których stan jest wątpliwy. Wybór opon używanych opłaca się, kiedy kierowca mało jeździ. Przed zakupem warto jednak dokładnie obejrzeć wybrane egzemplarze.

Kolejną ważną kwestią jest podział na klasy. Przyjęło się, że opony do samochodów osobowych dzieli się na cztery klasy:

  • klasa wyższa – należą do niej produkty renomowanych firm, które zazwyczaj mają duże doświadczenia w sporcie, a także które już od wielu lat funkcjonują na rynku,
  • klasa średnia – do niej należy najwięcej popularnych producentów, mają one bardzo dobre parametry,
  • klasa ekonomiczna – krótko mówiąc jest to dość przyzwoity produkt w przyzwoitej cenie, jakoś takich opon jest dobra, ale w niektórych warunkach ustępują samochodom wyższych klas,
  • tanie opony – jest to najniższa klasa, mają one dość słabe parametry, źle się sprawdzają na mokrej nawierzchni, są mało stabilne i często posiadają różnego rodzaju wady.

Ponadto warto też zwrócić uwagę na testy opon. Nie dla każdego użytkownika są one istotne, ponieważ w niektórych przypadkach mogą być mylące. Te same opony w innych samochodach dadzą zupełnie inne wyniki. Mimo to, warto je czytać  brać pod uwagę ich wyniki.

Dopasowanie opon do potrzeb

Opony należy także dopasować do potrzeb użytkowników. Zależnie od czego czy jeżdżą oni bardziej dynamicznie czy łagodniej, powinno się zdecydować na inne produkty. Ponadto znaczenie ma także czas spędzony w trasie, drogi po których się jeździ i inne czynniki. Nie zawsze wybieranie opon letnich, które mają najlepsze parametry ma sens. W przypadku samochodu miejskiego może to mieć sens, natomiast w autach sportowych, które wiążą się z koniecznością ostrego hamowania, takie rozwiązanie może nie mieć w ogóle sensu.

Warto dobrze przemyśleć wybór opon letnich. Poszczególne produkty różnią się parametrami, dlatego z pewnością nie sprawdzą się one dobrze w każdych warunkach.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czym charakteryzują się kompresory tłokowe?

Nie da się ukryć, że kompresor znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach. Używa się …