Samochody terenowe eksploatujemy zupełnie inaczej niż te, które jeżdżą wyłącznie na drogach asfaltowych. Z tego też powodu konieczne jest ich odpowiednie doposażenie w różnego rodzaju części i elementy zabezpieczające. Mogą one również ułatwiać regularne wyjazdy w teren, pomagać w kryzysowych sytuacjach, takich jak zakopanie się w błocie.

Podczas wyjazdów często zabieramy ze sobą różnego rodzaju sprzęt. Może to być łopata, worek ze żwirem do sypania pod koła, albo ręczne wyciągarka pomocna przy zakopaniu się. Bagażnik dachowy to idealne rozwiązanie, jeżeli wszystko powyższe nie mieście nam się wewnątrz pojazdu. Tam musimy bowiem zapakować mnóstwo innych rzeczy, które będą przydatne podczas terenowych eskapad. Choćby podstawowy zestaw narzędzi, kanister z benzyną i tym podobne. Jeżdżąc w terenie trzeba być gotowym na każdą sytuację, bo w razie czego nie możemy oczekiwać, że jakakolwiek pomoc drogowa będzie w stanie nam pomóc. Dlatego też potrzebna będzie solidna wyciągarka, ale również płyta pod wyciągarkę. Dobre zamocowanie tego urządzenia do ramy pojazdu jest absolutnie niezbędne.

Warto także pomyśleć o ochronie wrażliwych elementów pojazdu. Osłona silnika montowana od spodu zapobiegnie zniszczeniu miski olejowej, w razie gdybyśmy najechali spodem auta na jakąś większą przeszkodę. Trzeba też wziąć pod uwagę układ chłodniczy, zwłaszcza jego najbardziej wyeksponowane na działanie środowiska zewnętrznego elementy, a także bak paliwa który znajduje się pod spodem i może zostać uszkodzony. Osłona zbiornika i chłodnicy to rzeczy absolutnie niezbędne, by uchronić się od poważnych uszkodzeń auta.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co warto wiedzieć o gładzi gipsowej?

To rozwiązanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Obecnie gładzie gipsowe są najbar…