Język francuski to jeden z najpopularniejszych języków europejskich. Jego znajomość znacznie ułatwia porozumiewanie się nie tylko w samej Francji, ale i wielu instytucjach na szczeblu międzynarodowym. Jest to bowiem język unijny, w którym porozumiewają się dyplomaci. Nauka języka francuskiego nie jest jednak prosta, dlatego warto wiedzieć, jak się za nią zabrać.

Wybór podręcznika

Podręcznik do francuskiego nie może być wybrany przypadkowo. Musi on być dla ucznia przede wszystkim czytelny, dobrze również, jeżeli posiada wiele treści merytorycznych, a nie tylko kolorowe obrazki zachęcające do oglądania, a nie samej nauki. Podręcznik do francuskiego powinien być wydany przez osoby, które na co dzień nauczają tego języka na różnych szczeblach edukacji i doskonale wiedzą, na co zwrócić uwagę podczas nauki. Zwykle książki do nauki języków obcych nie są pisane w języku polskich, co z jednej strony znacznie ułatwia naukę różnych form, z drugiej zaś wymaga – przynajmniej na początku nauki – posiadania dobrego słownika.

Filmy i bajki

Początkujący uczeń może z powodzeniem oglądać filmy w języku francuskim. Nie oczekujmy jednak, że zrozumiemy dokładny ich przekaz – chodzi bowiem o to, aby osłuchać się z wymową i akcentem. Naukę języka francuskiego można zacząć od bajek dla dzieci, w których postaci porozumiewają się raczej prostym językiem, który powinien być w miarę zrozumiały dla początkującego ucznia.

Ciekawe artykuły

Ucząc się języka francuskiego dobrze jest również dużo czytać. Oczywiście na początek powinny być to napisane prostym językiem historyjki lub artykuły. Z czasem jednak zarówno znajomość słownictwa, jak i gramatyki francuskiej pozwoli nam czytać bardziej skomplikowane treści. Czytając zapamiętujemy niektóre słowa oraz sposób ich użycia. Z artykułów obcojęzycznych można również sporo się dowiedzieć – niekiedy treści w nich zamieszczonych nie przeczytalibyśmy po polsku, gdyż wydawałyby nam się zbyt nudne lub oczywiste. Tymczasem nauka języka znacznie poszerza nasze horyzonty.

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ludzie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gdzie wstawić pufy?

Pufy dawniej były bardzo popularne w wielu domach. Siadało się przy nich do kawy, służyły …