Nowe wymagania językowe na rynku pracy

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego, to praktycznie podstawowa pozycja w każdym CV osoby poszukującej pracę. Spore grono jednak, niepewne jest swoich faktycznych, przede wszystkim praktycznych, umiejętności w zakresie posługiwania się angielskim. Wówczas osoby takie starają się zakamuflować swój prawdziwy poziom języka obcego pod stwierdzeniami: „znajomość w stopniu wystarczającym”, „średnim” czy „komunikatywnym”. Często okazuje się też, że nawet dobra znajomość angielskiego, oparta na podstawach wyniesionych z okresu szkolnego, jest niewystarczająca przy realizacji zadań wynikających z jakiejś specyficznej dziedziny. Wiadomo, że poprawność gramatyczna ma duże znaczenie, jednak coraz częściej pracodawcy cenią sobie umiejętność zwykłej komunikacji w języku angielskim, z wykorzystaniem ograniczonej liczby wyrażeń opartych na specjalistycznym słownictwie branżowym.

Śledząc różnego rodzaju statystyki związane ze stale rozszerzającym się rynkiem pracy, można zauważyć, że zwiększa się liczba ofert w dużych aglomeracjach. Wiąże się to przede wszystkim z napływem kapitału i nowymi inwestycjami do rejonów mocno zurbanizowanych, obudowanych odpowiednią infrastrukturą i dobrze skomunikowanych z resztą kraju. Dobrym przykładem jest tutaj województwo dolnośląskie, a w szczególności Wrocław, gdzie w ostatnim czasie przybyło mnóstwo nowych miejsc zatrudnienia. Warto podkreślić, że na większości nowych stanowisk pracy wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego, połączona z umiejętnością odnalezienia się w branżowym słownictwie. Na szczęście na lokalnym rynku, po wpisaniu w internecie: kurs angielskiego Wrocław, znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert, za pośrednictwem których można nauczyć się, udoskonalić bądź zgłębić tajniki specjalistycznego słownictwa/żargonu branżowego.

Warto wykorzystać okazję do nauki języka obcego, żeby zdobyć nową, ciekawszą pracę i piąć się po drabinie zawodowej kariery. Skuteczny kurs języka angielskiego może przełożyć się na awans płacowy w dotychczasowej pracy oraz zwiększyć atrakcyjność kandydata na nowe stanowiska w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Praca w domu – jak zapewnić sobie porządny internet?

Praca w domu – jak zapewnić sobie porządny internet? Fachowców z rozmaitych branż, k…