Nowe wymagania językowe na rynku pracy

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego, to praktycznie podstawowa pozycja w każdym CV osoby poszukującej pracę. Spore grono jednak, niepewne jest swoich faktycznych, przede wszystkim praktycznych, umiejętności w zakresie posługiwania się angielskim. Wówczas osoby takie starają się zakamuflować swój prawdziwy poziom języka obcego pod stwierdzeniami: „znajomość w stopniu wystarczającym”, „średnim” czy „komunikatywnym”. Często okazuje się też, że nawet dobra znajomość angielskiego, oparta na podstawach wyniesionych z okresu szkolnego, jest niewystarczająca przy realizacji zadań wynikających z jakiejś specyficznej dziedziny. Wiadomo, że poprawność gramatyczna ma duże znaczenie, jednak coraz częściej pracodawcy cenią sobie umiejętność zwykłej komunikacji w języku angielskim, z wykorzystaniem ograniczonej liczby wyrażeń opartych na specjalistycznym słownictwie branżowym.

Śledząc różnego rodzaju statystyki związane ze stale rozszerzającym się rynkiem pracy, można zauważyć, że zwiększa się liczba ofert w dużych aglomeracjach. Wiąże się to przede wszystkim z napływem kapitału i nowymi inwestycjami do rejonów mocno zurbanizowanych, obudowanych odpowiednią infrastrukturą i dobrze skomunikowanych z resztą kraju. Dobrym przykładem jest tutaj województwo dolnośląskie, a w szczególności Wrocław, gdzie w ostatnim czasie przybyło mnóstwo nowych miejsc zatrudnienia. Warto podkreślić, że na większości nowych stanowisk pracy wymagana jest dobra znajomość języka angielskiego, połączona z umiejętnością odnalezienia się w branżowym słownictwie. Na szczęście na lokalnym rynku, po wpisaniu w internecie: kurs angielskiego, znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert, za pośrednictwem których można nauczyć się, udoskonalić bądź zgłębić tajniki specjalistycznego słownictwa/żargonu branżowego.

Warto wykorzystać okazję do nauki języka obcego, żeby zdobyć nową, ciekawszą pracę i piąć się po drabinie zawodowej kariery. Skuteczny kurs języka angielskiego może przełożyć się na awans płacowy w dotychczasowej pracy oraz zwiększyć atrakcyjność kandydata na nowe stanowiska w nowoczesnych przedsiębiorstwach.

Reklama: Lekcje angielskiego przez skype: https://thedream.com.pl/

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Buty modne czy wygodne?

Buty nieodzownym elementem garderoby Buty ze względu na pełnioną funkcję, stanowią niezbęd…