Mycie nadwozia samochodu to praca, którą trzeba wykonać co najmniej raz na kilka tygodni. Nikt bowiem nie lubi jeździć brudnym pojazdem, co więcej, zabrudzenia na nadwoziu mogą przyczyniać się do pogorszenia stanu powłoki lakierniczej. Można rzecz jasna umyć auto samodzielnie, ale tylko pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednim miejscem. W każdym innym przypadku konieczne jest skorzystanie z myjni. Najłatwiej umyć auto w myjni bezdotykowej.

Myjnia bezdotykowa. Tanie i szybkie mycie

Myjnia bezdotykowa Lublin to tanie i szybkie mycie. Aby jednak było skuteczne i nie doprowadziło do zniszczeń na karoserii, trzeba wiedzieć jak w takim miejscu myć swoje auto. Najważniejszą sprawą jest mycie z góry na dół. Z lancy trzymanej przez użytkownika woda wraz z drobinkami chemii czyszczącej wydostaje się pod bardzo dużym ciśnieniem. Myjąc nieumiejętnie można więc spowodować, że brud dostanie się w zakamarki samochodu czy nawet pod uszczelki drzwi czy okien. Co ważne, chemia dzięki której mycie jest łatwiejsze, nie jest obojętna dla karoserii samochodowej. Pozostawiona na niej, może przyczynić się do niszczenia powłoki lakierniczej. Po myciu auta nie należy więc nim odjeżdżać, tylko uruchomić program płukania i dokładnie spłukać cały samochód.

Zabezpieczanie lakieru

Aby nadwozie pojazdu długo było piękne, warto także pomyśleć o zabezpieczeniu lakieru. Wskazane jest woskowanie nadwozia co najmniej raz na kilka tygodni. Dodatkowa powłoka ochronna zabezpieczy lakier przed drobnymi  zarysowaniami ale i przed osadzaniem się brudu. Przy opadach woda będzie z takiego nadwozia dużo łatwiej spływać i na pewno nie pozostaną po niej zacieki. Warto więc myć auto regularnie i zabezpieczać powłokę lakierniczą. Dzięki temu na długo można zachować świetny wygląd pojazdu.

Mechanika Samochodowa – http://autocentrumlublin.com/

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Zarobki hydraulika – jakie są stawki?

Zawód hydraulika mimo, że często niedoceniany w rzeczywistości oczywiście bardzo potrzebny…