Porady w pijalni czekolady

Tak rozpoczęła się kariera „adwokata” Wiktora M. Od właścicielki mieszkania dostał w sumie około 5 tysięcy złotych, bo tyle wart był kilkumiesięczny czynsz. Żył więc za darmo. Do tego kobieta zgodnie z zapowiedzią „nagrała” mu kilku klientów. Oszust zdawał sobie sprawę, że sam kodeks cywilny nie wystarczy, by dobrze grać wymyśloną rolę. Zamówił więc pieczątki z nazwą i adresem fikcyjnej kancelarii prawnej. Oczywiście rzekome biuro mieściło się dokładnie w samym zabytkowym sercu miasta.

adwokat
adwokat

Zadbał też o dodatkowe rekwizyty. Kupił kilka książek prawniczych, torbę, do której wsadził teczki z najróżniejszymi papierami (miały udawać akta) oraz nabył charakterystyczne spinki do mankietów koszuli w kształcie paragrafów. Kupił też okulary ze szkłami bez żadnej korekcji, za to w gustownych i drogich oprawkach. Tak „wyposażony” nieomal wypełniał książkowe wyobrażenie na temat eleganckiego prawnika. Brakowało mu tylko biura. Na tym polu musiał umiejętnie lawirować.

Pewnego dnia zadzwonił telefon. Po drugiej stronie był – sądząc po głosie – starszy mężczyzna. Był bardzo zdenerwowany. Głos mu drżał. Przedstawił się jako znajomy koleżanki kobiety, u której Wiktor M. wynajmował mieszkanie. Bardzo prosił o pomoc. Był sprawcą wypadku drogowego. Sąd wydał wyrok – 2 lata więzienia. Mężczyzna skarżył się, że to jakaś pomyłka, że wcześniej nigdy nie był karany i tak dalej. Co więcej – ma ciężko chorą matkę, którą musi się zajmować. Oszust, słysząc ten błagalny ton, wiedział, że trafił mu się strzał w dziesiątkę. Człowiek przyparty do muru zapłaci każde pieniądze, choćby za nadzieję ratunku.

– Dobrze, oczywiście pomogę panu – rzekł Wiktor M. do słuchawki. – Jutro nie będzie mnie w biurze. Cały dzień w biegu, ale… znajdę czas, by na chwilę się wyrwać. O 13.00 w tej pijalni czekolady tuż obok rynku? Mężczyzna oczywiście gorączkowo przytaknął.

Część 1 – pozycjonowanie-stron-rzeszow.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-1/
Część 2 – wangielskimogrodzie.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-2/
Część 3 – telematicsforum.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-3/
Część 4 – clumberspaniel.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-4/
Część 5 – weselnykamerzysta.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-5/
Część 6 – eventsbymarriott.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-6/
Część 7 – zplywackiej.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-7/
Część 8 – diamiland.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-8/
Część 9 – cpkrakow.pl/na-klopoty-detektyw-lub-mecenas-cz-9/

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Praca za granicą w roku 2019 – czy warto?

Polacy nieustannie myślą o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu pracy pomimo zapewnień pols…