Nadchodzi wiosna, długo wyczekiwany czas przez wszystkich właścicieli czworonogów. Nareszcie będzie można ruszyć na długie leśne wędrówki i spacery w pełnym słońcu.

O czym musimy pamiętać?

Przede wszystkim wykorzystajmy cieplejsze dni na odkrywanie nowych terenów z naszym pupilem. Węszenie i poszukiwanie ukrytych smaczków, to jedna z ulubionych rozrywek psiaków. Wspólne spacery budują nasze relacje i sprawiają, że nasz zwierzak szybko uczy się nowych rzeczy. Trzeba pamiętać jednak, że spacery wiążą się również z pewnymi niebezpieczeństwami jak np. zjadanie śmieci, kleszcze czy spotkania z dzikimi zwierzętami. Wszystkie wymienione sytuacje nie muszą być dla nas straszne, jeśli się odpowiednio przygotujemy.

weterynarz
weterynarz

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Warto odwiedzić naszego weterynarza. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Weterynarz Rzeszów zaproponuje odpowiednie środki na odrobaczenie (co jest ważne szczególnie przy psiakach, które mają skłonności do zjadania różnych napotkanych rzeczy), dostosuje również najlepszą ochronę przeciwko kleszczom i pchłom. My za to musimy pamiętać, że nasz pies zawsze powinien być w czasie leśnych wędrówek zapięty na smyczy lub dłuższej lince, która umożliwi mu swobodne węszenie. Rzeszów to także miejskie parki, pamiętajmy, że zagrożenia można spotkać nie tylko w lesie. Do naszych obowiązków należy zapewnienie naszemu zwierzakowi ochrony. Nasz weterynarz z pewnością doradzi, w jaki sposób najlepiej ochraniać naszego psa.Wszystkim właścicielom zwierząt życzymy udanych i bezpiecznych wiosennych wycieczek!

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ludzie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Dioptromierz – do czego służy, jak działa?

Dioptromierz to bardzo specjalistyczne urządzenie okulistycznej, ponieważ pozwala na wykon…