Największa emisja zanieczyszczeń spalinami występuje w dużych miastach, dlatego wymyślono parkingi typu: Parkuj i Jedź. Co to właściwie oznacza? Czym jest parking Park & Ride i kto może z niego skorzystać?

Gdzie szukać miejsc Park & Ride?

Parkingi tego typu są zlokalizowane przede wszystkim w dużych miastach, na ich obrzeżasz w pobliżu pętli tramwajowych lub przystanków autobusowych. Nie od dzisiaj wiadomo bowiem, że korzystanie z publicznej komunikacji jest dużo bardziej opłacalne niż jazda własnym samochodem zatłoczonymi ulicami. Wynika to nie tylko z cen paliwa, ale także ze straty czasu podczas stania w niejednokrotnie gigantycznych korkach. Dzięki tym specyficznym parkingom, kierowcy mogą pozostawić samochód w bezpiecznym miejscu i przesiąść się do środków komunikacji miejskiej, którymi będą kontynuować swoją podróż do miejsca docelowego. Na tych parkingach są także miejsca dla rowerów. Abonament za korzystanie z Parkuj i Jedź! równa się opłacie za bilet miesięczny lub całodobowy – jednodniowy.

Co o tym pomyśle sądzą kierowcy?

Parking typu Parkuj i Jedź! rozwiązuje w jakimś stopniu brak miejsc parkingowych, na jakie cierpią miejskie metropolie. A powstanie każdego nowego parkingu jest więc świetną ideą, która naprawdę się sprawdza, zwłaszcza gdy parkowanie w centrum miasta graniczy po prostu z cudem. Poza tym ogranicza się emisję spalin do atmosfery. Kierowcy nie tracą czasu w korkach ulicznych – dzięki komunikacji miejskiej szybciej dotrą do pracy. Innym plusem korzystania z takich miejsc jest też świadomość kierowców, że nie zabierają miejsc parkingowych przy dużych marketach. Te miejsca są wyłącznie przeznaczone dla klientów sklepów, o czym niestety często się nie pamięta lub nie chce pamiętać. A warto, ponieważ niektóre sieci dyskontów zaczęły już pobierać opłaty parkingowe.

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wykładziny dywanowe

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wykładzin dywanowych? Kupujesz wykładzinę? Zwróć na to uw…