Największa emisja zanieczyszczeń spalinami występuje w dużych miastach, dlatego wymyślono parkingi typu: Parkuj i Jedź. Co to właściwie oznacza? Czym jest parking Park & Ride i kto może z niego skorzystać?

Gdzie szukać miejsc Park & Ride?

Parkingi tego typu są zlokalizowane przede wszystkim w dużych miastach, na ich obrzeżasz w pobliżu pętli tramwajowych lub przystanków autobusowych. Nie od dzisiaj wiadomo bowiem, że korzystanie z publicznej komunikacji jest dużo bardziej opłacalne niż jazda własnym samochodem zatłoczonymi ulicami. Wynika to nie tylko z cen paliwa, ale także ze straty czasu podczas stania w niejednokrotnie gigantycznych korkach. Dzięki tym specyficznym parkingom, kierowcy mogą pozostawić samochód w bezpiecznym miejscu i przesiąść się do środków komunikacji miejskiej, którymi będą kontynuować swoją podróż do miejsca docelowego. Na tych parkingach są także miejsca dla rowerów. Abonament za korzystanie z Parkuj i Jedź! równa się opłacie za bilet miesięczny lub całodobowy – jednodniowy.

Co o tym pomyśle sądzą kierowcy?

Parking typu Parkuj i Jedź! rozwiązuje w jakimś stopniu brak miejsc parkingowych, na jakie cierpią miejskie metropolie. A powstanie każdego nowego parkingu jest więc świetną ideą, która naprawdę się sprawdza, zwłaszcza gdy parkowanie w centrum miasta graniczy po prostu z cudem. Poza tym ogranicza się emisję spalin do atmosfery. Kierowcy nie tracą czasu w korkach ulicznych – dzięki komunikacji miejskiej szybciej dotrą do pracy. Innym plusem korzystania z takich miejsc jest też świadomość kierowców, że nie zabierają miejsc parkingowych przy dużych marketach. Te miejsca są wyłącznie przeznaczone dla klientów sklepów, o czym niestety często się nie pamięta lub nie chce pamiętać. A warto, ponieważ niektóre sieci dyskontów zaczęły już pobierać opłaty parkingowe.

 

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Praca w domu – jak zapewnić sobie porządny internet?

Praca w domu – jak zapewnić sobie porządny internet? Fachowców z rozmaitych branż, k…