Aranżacja każdego wnętrza zależy nie tylko od ogółu, co właśnie od detali. Czasem wystarcza jedna niewielka zmiana, by odświeżyć wnętrze i wprowadzić do niego trochę żywego ducha. Tyczy się to oczywiście każdego pomieszczenia. Warto jednak na początek zadbać o serce domu, którym jest salon. Tutaj spotykamy się z rodziną, znajomymi, tutaj spędzamy wspólnie czas przed telewizorem, czy na rozmowie. Zadbajmy więc o detale naszego salonu. Wprowadźmy do niego poduszki, które podkreślą charakter wnętrza.

Jeżeli nasz salon utrzymujemy w jasnych barwach, zdecydowanie świetnie będą prezentowały się poduszki ozdobne z dekoracyjnym nadrukiem. Najlepiej, gdy nadruk będzie koloru srebrnego, czy złotego. Mowa oczywiście o nadruku błyszczącym, który rozjaśni pokój i doda blasku.

poduszka ozdobna
poduszka ozdobna

Z pewnością świetnym pomysłem będzie również zadbanie o różne wzory na poduszkach. Mogą one się od siebie różnić, dzięki czemu stworzymy nietuzinkowy design, jednak pamiętajmy o tym, by były one zachowane w podobnej kolorystyce. Wtedy unikniemy efekty pstrości, a stworzymy nowoczesne i jasne wnętrze.

Jeżeli natomiast w naszym salonie panują odcienie szarości, postarajmy się go trochę ożywić i dodać mu więcej energii. Wystarczy w tym celu dokupić poduszki ozdobne w innym kolorze, jak róż, błękit, czy żółć. Z szarością świetnie się skomponują, a do tego sprawią, że salon będzie bardziej radosny.

Niektóre wnętrza salonowe rozpromienione promieniami słońca zza dużych okien, pomalowane na jasne barwy i również w takiej kolorystyce umeblowane sprawiają, że pomieszczenia mogą wyglądać nieco mdło i bez charakteru. Lekarstwem na to są poduszki ozdobne charakteryzujące się zdecydowanym akcentem barwnym. Biało- kremowe wnętrza? Postawmy na intensywną, ciemną barwę purpury, czy granatu. Taki akcent doda charakteru naszemu salonowi.

Pamiętajmy, iż dobrym sposobem na podkreślenie kolorów w salonie jest korzystanie z kontrastów. W ten sposób unikniemy nudy, będziemy dobrze czuli się w swoim salonie, a jednocześnie sprawimy, że będzie on wyglądał nowocześnie, elegancko i stylowo.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co dają przyłbice spawalnicze?

Przyłbica spawalnica to przedmiot, który posiadać powinien każdy spawacz. Ma ona za zadani…