Aranżacja każdego wnętrza zależy nie tylko od ogółu, co właśnie od detali. Czasem wystarcza jedna niewielka zmiana, by odświeżyć wnętrze i wprowadzić do niego trochę żywego ducha. Tyczy się to oczywiście każdego pomieszczenia. Warto jednak na początek zadbać o serce domu, którym jest salon. Tutaj spotykamy się z rodziną, znajomymi, tutaj spędzamy wspólnie czas przed telewizorem, czy na rozmowie. Zadbajmy więc o detale naszego salonu. Wprowadźmy do niego poduszki, które podkreślą charakter wnętrza.

Jeżeli nasz salon utrzymujemy w jasnych barwach, zdecydowanie świetnie będą prezentowały się poduszki ozdobne z dekoracyjnym nadrukiem. Najlepiej, gdy nadruk będzie koloru srebrnego, czy złotego. Mowa oczywiście o nadruku błyszczącym, który rozjaśni pokój i doda blasku.

poduszka ozdobna
poduszka ozdobna

Z pewnością świetnym pomysłem będzie również zadbanie o różne wzory na poduszkach. Mogą one się od siebie różnić, dzięki czemu stworzymy nietuzinkowy design, jednak pamiętajmy o tym, by były one zachowane w podobnej kolorystyce. Wtedy unikniemy efekty pstrości, a stworzymy nowoczesne i jasne wnętrze.

Jeżeli natomiast w naszym salonie panują odcienie szarości, postarajmy się go trochę ożywić i dodać mu więcej energii. Wystarczy w tym celu dokupić poduszki ozdobne w innym kolorze, jak róż, błękit, czy żółć. Z szarością świetnie się skomponują, a do tego sprawią, że salon będzie bardziej radosny.

Niektóre wnętrza salonowe rozpromienione promieniami słońca zza dużych okien, pomalowane na jasne barwy i również w takiej kolorystyce umeblowane sprawiają, że pomieszczenia mogą wyglądać nieco mdło i bez charakteru. Lekarstwem na to są poduszki ozdobne charakteryzujące się zdecydowanym akcentem barwnym. Biało- kremowe wnętrza? Postawmy na intensywną, ciemną barwę purpury, czy granatu. Taki akcent doda charakteru naszemu salonowi.

Pamiętajmy, iż dobrym sposobem na podkreślenie kolorów w salonie jest korzystanie z kontrastów. W ten sposób unikniemy nudy, będziemy dobrze czuli się w swoim salonie, a jednocześnie sprawimy, że będzie on wyglądał nowocześnie, elegancko i stylowo.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Stylista samochodów

    Franczyzobiorcy S Plus poprawiają wygląd pojazdów prywatnych i służbowych. Klientami firmy…
  • Żuraw hydrauliczny – działanie

    Żuraw hydrauliczny – działanie Hydraulika towarzyszy ludziom od tysięcy lat i przez …
  • Podstawowe informacje o witaminie A

    Inne nazwy: pro-witamina A, beta-karoten, retinol. Występowanie (naturalnie): produkty zwi…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Stylista samochodów

Franczyzobiorcy S Plus poprawiają wygląd pojazdów prywatnych i służbowych. Klientami firmy…