Niezależnie od tego, jak wielkie jest nasze mieszkanie, sercem domu zazwyczaj jest właśnie kuchnia. Powinniśmy więc zadbać o to, aby przebywanie w niej było jak najbardziej komfortowe. Kiedy kuchnia znajduje się w osobnym pomieszczeniu, to aranżacja nie powinna sprawić większego problemu. Co jednak zrobić z kuchnią w kawalerce lub z aneksem kuchennym?

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na ergonomicznych rozwiązaniach. Jeśli posiadamy w mieszkaniu ślepą kuchnię, a salon nie jest zbyt obszerny, to warto połączyć oba pomieszczenia. Zyskamy wtedy przestrzeń, którą ciekawie będzie można zagospodarować. Zazwyczaj dzieli je zwykła ścianka działowa, więc już samo zastąpienie jej mini barkiem zrobi dużą różnicę.

W kuchni w stylu nowoczesnym warto zawiesić szafki możliwie wysoko, niemal pod samym sufitem, aby optycznie pomieszczenie wydawało się większe. Klasycznie między lodówką a zlewozmywakiem znajduje się długi blat, pod którym możemy umieścić nie tylko szafki oraz kuchenkę, ale również pralkę. Zamiast klasycznej kuchenki gazowej warto postawić na płytę indukcyjną, która wygląda znacznie estetyczniej.

Dobrym rozwiązaniem dla kawalerek jest również umiejscowienie kuchni pod antresolą. Najlepiej sprawdza się to w budynkach o wysokich ścianach. Wiele osób umieszcza właśnie na antresoli duże łóżko, dzięki czemu zaoszczędzimy przestrzeń w salonie. Takie podejście do sprawy pozwoli nam zagospodarować niemal każdy centymetr mieszkania. Warto pamiętać, że w mieszkaniu o małym metrażu niezwykle ważne jest oświetlenie. Warto jest postawić na nierównomiernie rozłożone lampy LED, które na pewno dodadzą specjalnego charakteru oraz rozświetlą przestrzeń.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
 • Kostka brukowa

  Kostka brukowa już od wielu lat należy do najbardziej popularnego materiału budowlanego. W…
 • posadzki betonowe

  Posadzka z ogrzewaniem wodnym

  Grubość warstw izolacji cieplnej oraz jastrychu jest w przypadku ogrzewania podłogowego wi…
 • Brytyjskie kominki

  Brytyjskie kominki

  Wyspy Brytyjskie – współczesna „ziemia obiecana” dla wielu tysięcy Polaków szu…
Załaduj więcej Instalacje

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ściany fundamentowe

Po wymurowaniu ścian fundamentowych trzeba sprawdzić czy są one równe i zgodne z wymiarami…