Polacy nieustannie myślą o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu pracy pomimo zapewnień polskich polityków oraz ekonomistów o wyższych płacach i wzroście wynagrodzeń oraz na temat tego, że nie brakuje miejsc pracy. Czy rok 2019 będzie opłacalny dla Polaków myślących poważnie o emigracji zarobkowej?

Gdzie emigrować w poszukiwaniu dobrej pracy w roku 2019?

Polacy mogą z pewnością szukać zatrudnienia w krajach skandynawskich, gdzie wciąż potrzeba ludzi do pracy. Tam zarobki są cztery razy większe od tych proponowanych w Polsce, a rodziny mogą otrzymać tam o wiele lepszą opiekę socjalną. Ofert pracy nie brakuje także w Niemczech – potwierdzają to statystyki, z których wynika to, że Polacy doceniają ten kraj ze względu na dobry stosunek płacy do wykonywanej pracy. Zdarzają się też oferty pracy z Austrii. W 2019 roku warto również zwrócić uwagę na oferty pracy ze Szwajcarii, gdzie można otrzymać naprawdę spore wynagrodzenie.

Jakie branże za granicą szczególnie potrzebują pracowników?

W Szwecji oraz Norwegii oferty pracy są kierowane głównie do osób posiadających kwalifikacje w branży IT. W Skandynawii najczęściej są zatrudniani eksperci budowlani, ale też elektrycy, operatorzy koparek i spawacze. Prace mogą znaleźć także osoby nie posiadające kwalifikacji, na przykład przy produkcji czy sprzątaniu. Zaś Szwajcaria to kraj, gdzie zatrudnienie mogą znaleźć pielęgniarki, elektrycy, tynkarze oraz ślusarze. Natomiast w Niemczech oferty pracy są kierowane głównie do opiekunów osób starszych, a także pracowników produkcji.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wykładziny dywanowe

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wykładzin dywanowych? Kupujesz wykładzinę? Zwróć na to uw…