Polacy nieustannie myślą o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu pracy pomimo zapewnień polskich polityków oraz ekonomistów o wyższych płacach i wzroście wynagrodzeń oraz na temat tego, że nie brakuje miejsc pracy. Czy rok 2019 będzie opłacalny dla Polaków myślących poważnie o emigracji zarobkowej?

Gdzie emigrować w poszukiwaniu dobrej pracy w roku 2019?

Polacy mogą z pewnością szukać zatrudnienia w krajach skandynawskich, gdzie wciąż potrzeba ludzi do pracy. Tam zarobki są cztery razy większe od tych proponowanych w Polsce, a rodziny mogą otrzymać tam o wiele lepszą opiekę socjalną. Ofert pracy nie brakuje także w Niemczech – potwierdzają to statystyki, z których wynika to, że Polacy doceniają ten kraj ze względu na dobry stosunek płacy do wykonywanej pracy. Zdarzają się też oferty pracy z Austrii. W 2019 roku warto również zwrócić uwagę na oferty pracy ze Szwajcarii, gdzie można otrzymać naprawdę spore wynagrodzenie.

Jakie branże za granicą szczególnie potrzebują pracowników?

W Szwecji oraz Norwegii oferty pracy są kierowane głównie do osób posiadających kwalifikacje w branży IT. W Skandynawii najczęściej są zatrudniani eksperci budowlani, ale też elektrycy, operatorzy koparek i spawacze. Prace mogą znaleźć także osoby nie posiadające kwalifikacji, na przykład przy produkcji czy sprzątaniu. Zaś Szwajcaria to kraj, gdzie zatrudnienie mogą znaleźć pielęgniarki, elektrycy, tynkarze oraz ślusarze. Natomiast w Niemczech oferty pracy są kierowane głównie do opiekunów osób starszych, a także pracowników produkcji.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Analiza kosztów: porównanie długoterminowych kosztów wypożyczenia vs. zakupu sprzętu budowlanego

Decyzja między wypożyczeniem a zakupem sprzętu budowlanego może mieć długofalowe skutki fi…