Chcesz sprzedać stary samochód? Niezależnie od tego, czy zależy ci na czasie, czy może chciałbyś od razu dostać do ręki gotówkę, powinieneś rozważyć skorzystanie z usług firmy skupującej używane samochody. Jak działa skup aut? Czym różni się od komisu samochodowego?

Skup aut a komis, czyli szybka gotówka

Komis samochodowy pełni funkcję pośrednika w sprzedaży czterech kółek – właściciel takiej firmy w zamian za prowizję zajmuje się poszukiwaniem klientów. Choć takie rozwiązanie ma swoje zalety, w wielu przypadkach skorzystanie z usług komisu związane jest z koniecznością długiego oczekiwania na znalezienie chętnego nabywcy. Komisy często naliczają sobie także wysokie prowizje, szczególnie przy sprzedaży samochodów marek takich jak Mercedes lub Audi. Natomiast skup używanych samochodów jest gwarancją otrzymania do ręki szybkiej gotówki. Niezależnie od tego jakiej marki samochód sprzedajesz w miejscu takim jak skup aut – Mercedes, Opel czy Skoda uzyskają profesjonalną wycenę dokonaną przez zatrudnionego w przedsiębiorstwie rzeczoznawcę. Oczywiście przed oddaniem samochodu do skupu należy koniecznie skorzystać z usług niezależnego rzeczoznawcy – jego ekspertyza może okazać się użytecznym narzędziem podczas negocjacji cenowych.

Jak wytargować korzystną cenę w skupie aut?

Po zaopatrzeniu się w niezależną ekspertyzę należy koniecznie umyć samochód i odkurzyć jego wnętrze. Czysty, dobrze prezentujący się samochód będzie dla pracowników skupu aut sygnałem świadczącym o tym, że sumiennie zadbałeś o swoje cztery kółka. Po uzyskaniu wyceny przez sklepowego rzeczoznawcę należy rozpocząć negocjacje z właścicielem skupu. W przypadku dobrze zachowanego używanego samochodu, szczególnie z cenionych marek takich jak Mercedes, skupy aut są skłonne do nieznacznego podwyższenia oferowanej ceny. Podczas negocjacji warto jest być stanowczym, ale także skłonnym na ustępstwa – pozycja negocjacyjna firmy jest znacznie lepsza, a przecież to tobie zależy na szybkiej sprzedaży samochodu! Skorzystanie z usług skupu aut pozwala zaoszczędzić cenny czas, a także skutecznie wymienić używany samochód na szybką gotówkę.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Ludzie

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Co dają przyłbice spawalnicze?

Przyłbica spawalnica to przedmiot, który posiadać powinien każdy spawacz. Ma ona za zadani…