Dom Sprzęt Sprzęt certyfikowany a odnawiany

Sprzęt certyfikowany a odnawiany

3 min odczyt
0
0
252

Platformy online, takie jak Allegro czy Amazon, nie sprawdzają stanu laptopów oferowanych do sprzedaży na swoich stronach, po prostu łączą kupujących i sprzedających. Niektóre zagraniczne portale przeprowadzają proces certyfikacji firm, który obejmuje testy sprzętu, kontrolę kosmetyczną i kontrolę oprogramowania, aby upewnić się, że produkty są w pełni funkcjonalne, przywrócone do ustawień fabrycznych z oryginalnymi systemami operacyjnymi i wolne od złośliwego oprogramowania.

Tego typu urządzenia nie są odnawiane, naprawiane i żadne komponenty nie są wymieniane. Po prostu są testowane. Sprzęt, który nie spełni standardów certyfikacji, jest usuwany i sprzedawany hurtowo lokalnym zakładom recyklingu. 

Niektóre sklepy są jeszcze bardziej specyficzne, ponieważ sprzedają używane MacBooki, „lekka modernizacja” obejmuje 30-punktową kontrolę funkcjonalną i kosmetyczną, aby upewnić się, że urządzenia są w dobrym stanie kosmetycznym, sprawne i przywrócone do ustawień fabrycznych.

Odnowione laptopy, które można kupić na Amazonie czy Allegro są testowane przez wykwalifikowanych producentów lub podmioty zewnętrzne, dzięki czemu wyglądają i działają jak nowe – sprawdź Laptop HP 470 G5. Są objęte także minimum 90-dniową gwarancją. Na stronie Amazonu możemy znaleźć wiele kryteriów, od liczby rdzeni do rozmiaru dysku twardego, pamięci RAM i innych, aby uzyskać najlepszy model dla swoich potrzeb.

Jeśli zamierzasz kupić laptopa Apple, odwiedź witrynę dedykowaną dla refabrykowanego sprzętu Apple. Wszystkie odnowione laptopy Apple są objęte roczną gwarancją, bezpłatną wysyłką i darmowymi zwrotami. Refurb Tracker oferuje możliwość włączenia specjalnych powiadomień e-mail, aby informować na bieżąco o nowych refabrykowanych produktach ze stron Apple Store.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej sitab
Załaduj więcej Sprzęt

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Rzeczy, które należy rozważyć przed usunięciem tatuażu

Coraz popularniejsze jest usuwanie tatuaży. Ludzie mogą to rozważyć, gdy uważają, że mają …