Turystyczne ubezpieczenia grupowe obejmują każdy typ podróży. Przewidziane są przede wszystkim na wyjazdy służbowe, wakacje, wyjazdy prywatne, czy też z biurem podróży. Z takich ofert skorzystać może praktycznie każda zainteresowana osoba. Taka polisa przeznaczona jest dla osób, które wyruszają w podróż w większych grupach, np. 10-osobowych. Tym samym wyjazd odbywa się w przyjemnej atmosferze, a ubezpieczone osoby mogą czuć się podczas niego w pełni zabezpieczone pod kątem finansowym.

Dlaczego warto zdecydować się na turystyczne ubezpieczenia grupowe?

Posiadanie grupowej polisy wiąże się oczywiście z dużo niższymi opłatami, niż jest to w przypadku pojedynczej osoby. Przy okazji firma wysyłająca na wyjazd służbowy swoich pracowników nie musi załatwiać wszystkiego oddzielnie. Wystarczy wykupić jedną polisę grupową i sprawa zostanie natychmiastowo zakończona. Przystąpienie do ubezpieczenia grupowego jest znacznie uproszczone, jeśli porównać ten proces z ubezpieczeniem indywidualnym.

Takie ubezpieczenia grupowe obejmują przede wszystkim:

 • koszty ewentualnego leczenia (np. za granicą),
 • koszty ewentualnego ratownictwa medycznego.

Ważną informacją dla zainteresowanych jest to, iż polisa nie obejmuje jednego wybranego regionu geograficznego, a cały świat. Wystarczy zapoznać się z regulaminem podpisywanej umowy, a na pewno większość osób będzie z tego powodu usatysfakcjonowana.

 

Poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od kierunku podróży

Wszystkie firmy lub też szersze grono znajomych, zdecydowane na skorzystanie z turystycznych ubezpieczeń grupowych zapewniają sobie większe poczucie bezpieczeństwa. Kierunek podróży nie ma w tym przypadku większego znaczenia. Na takie polisy warto decydować się przede wszystkim wtedy, kiedy są to nieco dłuższe wyjazdy, np. tygodniowe. Polisy można wykupić bezpośrednio u agentów ubezpieczeniowych, przez telefon komórkowy lub też sieć internetową. Przy okazji można liczyć w tej kategorii na konsultacje z lekarzami odbywające się w języku polskim, jeśli ktoś zdecyduje się na zagraniczny wyjazd i nie będzie znał tamtejszego języka.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
 • Żurawie warsztatowe

  Prowadzenie specjalistycznego warsztatu wymaga zastosowania sprzętu, który będzie w stanie…
 • Osuszanie budynków – dlaczego warto?

  Wilgoć ma ogromnie negatywny wpływ na funkcjonowanie budynku. Dodatkowo panująca wilgoć źl…
 • Budowa i eksploatacja rusztowań

  Rusztowanie to tymczasowa konstrukcja pozwalająca na wykonywanie prac budowlanych na wysok…
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Żurawie warsztatowe

Prowadzenie specjalistycznego warsztatu wymaga zastosowania sprzętu, który będzie w stanie…