Tak jak wspomniano w części pierwszej, najważniejszym pytaniem w zakresie wyboru wciągarki do zastosowań biznesowych (a więc w celach zarobkowych) jest: „ręczna czy elektryczna”. Można śmiało stwierdzić, iż jest to absolutna podstawa. Kwestia ta budzi wątpliwości, ale odpowiedź jest tylko jedna… Elektryczna wciągarka zawsze będzie lepsza, aniżeli urządzenie ręczne. Łatwiejsza w kontroli, charakteryzująca się większym udźwigiem, znacznie trwalsza – wszystko to przemawia za zakupem modelu elektrycznego.

Wybieramy wciągarkę do… silników

Wśród niezliczonej ilości wyciągarek dedykowanych do garażu dominują wciągarki łańcuchowe. Urządzenia te są nie tylko wygodne w obsłudze, ale również poręczne i praktyczne. Wciągarka łańcuchowa sprzyja stabilnemu utrzymaniu ładunku niemal w każdej pozycji. Nie da się również ukryć, iż opisywane modele – a dokładniej same łańcuchy – są maksymalnie odporne i to zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i działanie szkodliwych detergentów czy też promieniowanie UV. Wciągarki łańcuchowe są równie popularne na budowach. W miejscach, gdzie kluczem do dobrze wykonanej pracy jest solidne zamocowanie transportu.

Jeśli mówimy o budowie…

Wciągarka samochodowa
Wciągarka samochodowa

Na budowach wykorzystuje się nie tylko wciągarki łańcuchowe, ale również wyciągarki bloczkowe. Urządzenia bloczkowe charakteryzują się stosunkowo prostą konstrukcją. Modele z „wyższej półki” umożliwiają w znacznej części ograniczenie siły wykorzystywanej do podnoszenia ładunku. Nie da się również ukryć, że wciągarki bloczkowe charakteryzują się prostotą montażu. Możemy je umieścić na praktycznie każdym wysięgniku, a następnie szybko i bez większych trudności zdemontować – w razie potrzeby.

A może wciągarka korbowa?

Wciągarki korbowe to wysokiej jakości urządzenia wykorzystywane przy transporcie horyzontalnym. Urządzenia korbowe doskonale sprawdza się na placu budowy oraz w warsztacie mechanicznym. Nadmienić należy, iż wyciągarki nadają się do wielu rzeczy, jednakże tylko w ograniczonym zakresie.

Wciągarki to niezwykle praktyczne urządzenia, które sprawdzą się niemal w każdym warsztacie, na każdej budowie, a także przy samochodach osobowych. Odpowiednio dobrany model znajdzie zastosowanie w pojazdach służb mundurowych, a także przy samochodach terenowych. Kluczem do sukcesu jest zakup modelu wysokojakościowego – znanej i powszechnie cenionej firmy. Jedynie odpowiedniej klasy wciągarka zagwarantuje nam bezawaryjną pracę.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
  • Gdzie wstawić pufy?

    Pufy dawniej były bardzo popularne w wielu domach. Siadało się przy nich do kawy, służyły …
  • Kurs angielskiego Wrocław

    Nowe wymagania językowe na rynku pracy W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskieg…
  • Wyszukiwanie wycieków samochodowych

    Jeżeli w pojeździe istnieje podejrzenie wycieku płynów „ustrojowych”, poparte …
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Gdzie wstawić pufy?

Pufy dawniej były bardzo popularne w wielu domach. Siadało się przy nich do kawy, służyły …