Tak jak wspomniano w części pierwszej, najważniejszym pytaniem w zakresie wyboru wciągarki do zastosowań biznesowych (a więc w celach zarobkowych) jest: „ręczna czy elektryczna”. Można śmiało stwierdzić, iż jest to absolutna podstawa. Kwestia ta budzi wątpliwości, ale odpowiedź jest tylko jedna… Elektryczna wciągarka zawsze będzie lepsza, aniżeli urządzenie ręczne. Łatwiejsza w kontroli, charakteryzująca się większym udźwigiem, znacznie trwalsza – wszystko to przemawia za zakupem modelu elektrycznego.

Wybieramy wciągarkę do… silników

Wśród niezliczonej ilości wyciągarek dedykowanych do garażu dominują wciągarki łańcuchowe. Urządzenia te są nie tylko wygodne w obsłudze, ale również poręczne i praktyczne. Wciągarka łańcuchowa sprzyja stabilnemu utrzymaniu ładunku niemal w każdej pozycji. Nie da się również ukryć, iż opisywane modele – a dokładniej same łańcuchy – są maksymalnie odporne i to zarówno na uszkodzenia mechaniczne jak i działanie szkodliwych detergentów czy też promieniowanie UV. Wciągarki łańcuchowe są równie popularne na budowach. W miejscach, gdzie kluczem do dobrze wykonanej pracy jest solidne zamocowanie transportu.

Jeśli mówimy o budowie…

Wciągarka samochodowa
Wciągarka samochodowa

Na budowach wykorzystuje się nie tylko wciągarki łańcuchowe, ale również wyciągarki bloczkowe. Urządzenia bloczkowe charakteryzują się stosunkowo prostą konstrukcją. Modele z „wyższej półki” umożliwiają w znacznej części ograniczenie siły wykorzystywanej do podnoszenia ładunku. Nie da się również ukryć, że wciągarki bloczkowe charakteryzują się prostotą montażu. Możemy je umieścić na praktycznie każdym wysięgniku, a następnie szybko i bez większych trudności zdemontować – w razie potrzeby.

A może wciągarka korbowa?

Wciągarki korbowe to wysokiej jakości urządzenia wykorzystywane przy transporcie horyzontalnym. Urządzenia korbowe doskonale sprawdza się na placu budowy oraz w warsztacie mechanicznym. Nadmienić należy, iż wyciągarki nadają się do wielu rzeczy, jednakże tylko w ograniczonym zakresie.

Wciągarki to niezwykle praktyczne urządzenia, które sprawdzą się niemal w każdym warsztacie, na każdej budowie, a także przy samochodach osobowych. Odpowiednio dobrany model znajdzie zastosowanie w pojazdach służb mundurowych, a także przy samochodach terenowych. Kluczem do sukcesu jest zakup modelu wysokojakościowego – znanej i powszechnie cenionej firmy. Jedynie odpowiedniej klasy wciągarka zagwarantuje nam bezawaryjną pracę.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Ściany fundamentowe

Po wymurowaniu ścian fundamentowych trzeba sprawdzić czy są one równe i zgodne z wymiarami…