Lubią was inwestorzy giełdowi i klienci. Jaka jest wasza recepta na sukces?

Pasja i łut szczęścia. Z Michałem Kicińskim znamy się od liceum. Siedziałem w jednej ławce ze swoim przyszłym wspólnikiem. Obaj byliśmy pasjonatami gier komputerowych. Graliśmy non stop, dlatego mieliśmy dużo nieusprawiedliwionych nieobecności…

I problemy z ukończeniem liceum?

Mieliśmy egzamin komisyjny z matematyki. Tyle że nie chodziło o sprawdzian wiedzy, ale o zaangażowanie w naukę i życie szkolne. Nie dawaliśmy się wtłoczyć w narzucane przez szkołę ramy schematów i norm. Egzamin zdałem ja, ale w efekcie musiałem zmienić klasę, a Michał oblał i aby nie tracić roku, zmienił szkołę. To była pierwsza lekcja pokory, choć mało skuteczna. W tym czasie zaczęła się nasza przygoda biznesowa: Michał handlował grami na giełdzie komputerowej, a ja nawiązywałem kontakty i ściągałem programy z zagranicy – głównie ze Stanów Zjednoczonych. Warszawska giełda komputerowa była swego rodzaju inkubatorem biznesowym. Wielu obecnych prezesów dużych firm – w tym i my – zaczynało właśnie od handlu na rozkładanym stoliku.

I tak powstał CD Projekt?

Na polskim rynku gry na płytach CD były nieosiągalne, a więc zdecydowaliśmy, że będziemy je sprowadzać. Zebrałem wszystkie swoje oszczędności – kilkaset dolarów, co wtedy było kosmiczną sumą – kupiłem czytnik i sprowadziłem z Indiany pierwsze filmy i gry. I tak działaliśmy przez pewien czas: ja zamawiałem w małych amerykańskich hurtowniach pięć płyt, a Michał sprzedawał je na giełdzie. Byliśmy jednymi z pierwszych w Polsce, którzy sprzedawali gry na CD, stąd właśnie nazwa CD Projekt.

Wyczuwam w pana głosie sentymentalną nutę…

Do tej pory pamiętam niedzielne wieczory, kiedy Michał przychodził do mnie do domu i dzieliliśmy się zarobionymi pieniędzmi. Wyjmował z kieszeni plik banknotów i rozkładał na trzy kupki: jedną na zakup towaru, drugą dla siebie, a trzecią – dla mnie. Potem nasze działania trochę bardziej się skomplikowały.

 

Spis Treści:

https://eventsbymarriott.pl/wiedzmin-ma-ambicje-biznesowe-cz-1/
https://eventsbymarriott.pl/wiedzmin-ma-ambicje-biznesowe-cz-2/
https://eventsbymarriott.pl/wiedzmin-ma-ambicje-biznesowe-cz-3/
https://eventsbymarriott.pl/wiedzmin-ma-ambicje-biznesowe-cz-4/
https://eventsbymarriott.pl/wiedzmin-ma-ambicje-biznesowe-cz-5/
https://eventsbymarriott.pl/wiedzmin-ma-ambicje-biznesowe-cz-6/

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Biznes

5 komentarzy

  1. […] 3 minuty temu Wiedźmin ma ambicje biznesowe cz.1 […]

  2. […] 3 minuty temu Wiedźmin ma ambicje biznesowe cz.1 […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Taxi na lotniskach: przewodnik po usługach i wskazówki dla podróżnych

Podróże lotnicze, choć szybkie i wygodne na długich dystansach, często wiążą się z dodatko…