Dom Porady Wskazówki dotyczące wykonywania zdjęć z lampą błyskową

Wskazówki dotyczące wykonywania zdjęć z lampą błyskową

3 min odczyt
1
0
337

Zdejmij lampę z aparatu

Niemal zawsze uda Ci się zarejestrować lepsze zdjęcia, jeśli użyjesz lampy błyskowej zdjętej z aparatu, a nie zamocowanej w jego gnieździe gorącej stopki. Taka technika pracy umożliwia kształtowanie charakteru światła w znacznie bardziej efektywny sposób.

Ustaw czas trwania błysku

w przypadku fleszy mocowanych w gnieździe gorącej stopki aparatu, możliwe jest ograniczenie siły błysku do 1/64 lub 1/128 ich maksymalnej mocy w celu uzyskania bardzo krótkotrwałej emisji światła, co można wykorzystać do zamrożenia zjawisk trwających zaledwie ułamek sekundy.

Lampa błyskowa
Lampa błyskowa

Dobierz siłę błysku

Sekret wykorzystywania wielu lamp błyskowych lub mieszania błysku ze światłem zastanym tkwi w odpowiednim zrównoważeniu każdego źródła światła. Staraj się pracować przede wszystkim w trybie manualnym, posługując się nim zarówno w aparacie jak i używając lampy błyskowej.

REKLAMA

Profesjonalne przewozy do Niemiec: przewozy do Niemiec Wałbrzych

Przysłona ma znaczenie

Każda zmiana wielkości otworu względnego obiektywu w aparacie ma wpływ na ekspozycję dla światła lampy błyskowej i światła otoczenia, choć sam czas otwarcia migawki decyduje jedynie o ilości rejestrowanego światła otoczenia.

Modyfikowanie charakteru światła

Bezpośrednie oświetlenie modela światłem flesza może powodować, że będzie on wyglądał niekorzystnie, dlatego należy regulować siłę błysku lampy – podobnie jak robi się to w przypadku studyjnych głowic błyskowych. Odbij błysk od sufitu lub rozprosz go za pomocą przenośnego softboksu dla uzyskania bardziej miękkiego i zanikającego światła.

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Jeden komentarz

  1. Rafał G.

    16 lutego 2018 w 16:45

    Fajnie się czyta. 😉

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Praca w domu – jak zapewnić sobie porządny internet?

Praca w domu – jak zapewnić sobie porządny internet? Fachowców z rozmaitych branż, k…