Jest to najbardziej oporna na treningi grupa mięśniowa. Tak się składa, że zdolność mięśni łydek do rozwoju jest uzależniona głównie od genetyki. Jednak nie traćcie nadziei, nauczę Was specjalnych ćwiczeń, które pozwolą Wam rozwinąć mięśnie łydek na tyle, na ile jest to możliwe. Zaznaczam jednak, że nie będzie to łatwe. Przez kilka kolejnych miesięcy ciężkich treningów będziecie musieli zadbać zarówno o dyscyplinę treningów, jak i dietę.

Podobnie jak mięśnie przedramion, tak samo mięśnie łydek odznaczają się „wysoką wytrzymałością” na serwowane im bodźce. Używamy tych mięśni stale i gdy chodzimy i gdy stoimy, tak więc są one z natury przyzwyczajone do utrzymywania wysokiego poziomu aktywności. Z tego też powodu niezwykle trudno stymulować ich rozwój, bo mózg nie widzi takiej potrzeby. Pamiętajcie – mięśnie łydek będą się rozrastać tylko wtedy, gdy będą do tego zmuszone. To znaczy – gdy ogromna ilość energii będzie ukierunkowana na pracę tych mięśni, powodując ich ogromne przeciążenie.

Jak to zrobić? Należy wykonywać tzw. „serie samobójcze”. Na czym polegają? Na tym, że przez ból wykonujemy kolejną serię. Mówiąc bardziej obrazowo – wykonujemy ją nawet wtedy, gdy jesteśmy pewni, że wykonać jej już nie damy rady.

Jest wiele maszyn do ćwiczenia mięśni łydek. Jeżeli wykonując ćwiczenie na maszynie nasze pięty schodzą poniżej palców (zdjęcie obok), to największy nacisk odczuwa ścięgno Achillesa. W takiej sytuacji przy „seriach samobójczych” może dojść i nawet do jego naderwania.

Osobiście proponuję tylko jeden rodzaj ćwiczenia, w którym będziemy stosować „serie samobójcze”. Są to wspięcia na palce na maszynie Smitha. Do ćwiczenia tego należy używać dużego ciężaru, którym trzeba wykonywać dużą liczbę powtórzeń w seriach (od 12 do 15). Dla niektórych kulturystów o masie powyżej 100 kg i obdarzonych wyjątkową siłą ciężar ten może wynosić grubo ponad 200 kg.

Część druga: https://eventsbymarriott.pl/zwariowane-miesnie-lydek-cz-2/

 

Facebook Comments
Załaduj więcej podobnych artykułów
Załaduj więcej Redaktor
Załaduj więcej Porady

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Praca za granicą w roku 2019 – czy warto?

Polacy nieustannie myślą o wyjeździe za granicę w poszukiwaniu pracy pomimo zapewnień pols…